Jedná se v současnosti o nejúčinnější používaný izolant.
Při 10 cm síly izolace nahrazuje téměř 18 cm minerální vaty, 17 cm polystyrenu, 20 cm foukané celulózy a 17 cm měkké pěny.
Šetříte tedy místo obytných prostor o podstatné centimetry.
Ano. Beze spár a švů. Kromě lehké PUR pěny, ve které se těchto spojů nevyvarujete tvoří skvělé izolační parametry.
V průběhu let (a tedy v době, kdy přes záklop stěny nic neuvidíte) nedojde k sesedání, prohnutí, otevření mezer, k napadení živočichy.
Pěna se mnohonásobně rozroste, dojde k vyplnění veškerého prostoru, dutin, dutinek, spár apod. a tím nedochází k srážení vody ve střešní konstrukci.
Pěna se aplikuje na folii, ke které jednoduše přilne. Jedná se o pěnovou izolaci na difuzní folii, nepoškodí ani jinak neprohne střešní tašky nebo krov.
Ano, pěna je dražší než klasické izolace. Počáteční investice je větší, do budoucna se ale vyplatí.
Aplikací tvrdou pěnou s uzavřenou buňkou v podstatě vyspravíte díky její hydroizolační schopnosti defekty folie, do kterých Vám již zatékat nebude. Při použití měkké pěny a defektu střechy dojde sice k navlhnutí této izolace, ale díky otevřené buněčné struktuře též k dobrému vyschnutí a na rozdíl od minerální vaty pěna nesesedne.
Je třeba oblepit okna fólií, počítejte, že u vás budeme celý den, ale pak máme již hotovo.
Všechny naše Pur pěny jsou v třídě hořlavosti E, stejně jako polystyrénové desky či dřevo. Ovšem naše pěna sama nehoří a neodkapává, jako např. polystyren. Purpěna však vyniká vysokou samozhášivostí. Jakmile zdroj ohně uhasne, materiál dál již nepodléhá hoření. Navíc díky své neprůvzdušnosti nepustí k ohni dostatek vzduchu, který požár potřebuje pro své hoření.
Cena se odvíjí od spotřebovaného materiálu. Práce kolegů na místě je fixně daná a předem si rozmezí ceny určíme.
Takové trámy můžeme překrýt naší pěnou ve vrstvě cca 2 cm, z boků, kam nedosáhne objednaná síla izolační pěny i z čela, směrem do půdy. V takovém případě je třeba mít hotové nosné prvky následné konstrukce – například sádrokartonu. Ideální je instalace krokvových držáků s možností sejmutí (vycvaknutí) CD profilů tak, že se po aplikaci pěny označené CD profily znovu nasadí na tyto držáky „zacvaknutím“. POZOR !! nezaměnit s obyčejným krokvovým držákem bez zaoblených hran. Z takových už instalovaný CD profil sundat nejde!.
Měkká pěna má hustotu 7 – 10 kg na kubík, má otevřenou buněčnou strukturu, není hydroizolační, po nástřiku expanduje cca 100 násobně. Může se zarovnat „do desky“ – to je na krov nebo CD profil. Součinitel tepelné vodivosti „lambda“ je 0,037 a faktor difuzního odporu „mí“ (= kolikrát daným materiálem prochází vodní pára hůře než vzduchem) je 3,3. Výborná akustická izolace.
Tvrdá či polotvrdá pěna má hustotu 35-40 kg na kubík, má uzavřenou buňku, je z 95% nenasákavá – je tedy hydroizolační. Po nástřiku expanduje cca 40 ti násobně a aplikuje se ve více nástřicích na požadovanou konečnou sílu (5 -15 cm, možné i více). Neseřezává se, povrch tvoří tvrdý, slitý a jakoby spečený film. Lambda je 0,021 a faktor difuzního odporu mí je 70-150 (funkce parobrzdy). Svou kompaktností a houževnatostí po expanzi a vytvrzení (15 vteřin) do značné míry zpevňuje celou stavbu střechy či jiné konstrukce.
Hydroizolační je především proti pronikání kapalné vody – např. z výjimečného defektu střechy, či z běžného tání navátého sněhu.Z hlediska pronikání vodních par to je takto: Parotěsnou folii je nesmírně obtížné kvalitně a trvanlivě instalovat. Řešení spojů folie, spojů s konstrukcí stavby, průchodky, rohy, špičky… Tuto folii si dobře nainstalujete pouze sám, na rutinu firem, přes jejich ujišťování, zapomeňte. I pak lze polemizovat o trvanlivosti lepených spojů. Nemluvě o dírách po šroubech záklopu – sádrokartonu, či palubek. Dále myšičky, mrchy. (vlastní i vyslechnutá bohatá zkušenost). Otvorem o průměru pouhých 19 mm Vám za rok projde vodní pára ze vzduchu, která by po zkondenzování dala 27l vody!!! Dáte-li si jí, získáte dobrý pocit, že jste pro své bydlení udělal maximum. Je nutné uvést, že na neinstalaci Vaší parotěsné folie nejsme nijak zainteresováni.
Při konstruování střešního pláště jako DOK (difuzně otevřená konstrukce) se tvrdá polyuretanová pěna svým difuzním odporem (funkce parobrzdy, rd=7-10m) aplikovaná na pojistnou paropropustnou hydroizolaci jeví vhodným materiálem pro tento typ konstrukce (konference Izolace 2012 – Praha).
Tento postup nedoporučujeme, ani ho neprovádíme z důvodu porušení difuzního spádu pro odchod vodní páry ze střechy ven. Podkroví se v převážné většině stříká zevnitř na paropropustnou (difúzní) folii o ekvivalentní difúzní tloušťce rd = 0,15 až 0,3 m.
Nástřik tvrdé pěny na tuto folii ve vrstvě 5cm má rd = 3,5(5)m, druhý nástřik měkkou pěnou v síle 10cm má hodnotu rd = 0,3m.
Srovnáme-li hodnoty difúzních tlouštěk ve směru z interiéru ven dostaneme nevhodnou řadu
0,3 < 3,5 > 0,3 nebo také 0,3 < 5 > 0,3.
Z uvedeného je patrné, že vodní pára bude na styk hmot měkké a tvrdé pěny přicházet měkkou pěnou 10 – 17 x rychleji než z ní odcházet do tvrdé pěny se všemi možnými negativními dopady pro Vaši střechu vyplývající z hromadění vodní páry ve střešním plášti!
Homogenní nástřik pěnou měkkou nebo tvrdou difúzní spád úniku vodních par respektuje. Samozřejmě náš technik Vám po bezplatné konzultaci, nebo ideálně osobním shlédnutí stavby, doporučí optimální řešení pro Vaši dlouhodobou spokojenost a rychlou ekonomickou návratnost „nenastavované“ pěnové izolace.
Pokud jste si objednali okna s mikroventilací,je možné použít tohle spárové větrání dle potřeby.
Ano.